«پِگ بورد» نظم‌دهنده‌ شگفت‌انگیز خانه

یکی از بزرگ‌ترین مشکلات همه خانم‌ها در چیدمان وسایل خانه نامنظمی آن‌هاست و این نامنظمی معمولا بر اثر کمبود فضا به وجود می‌آید. در ادامه به شما یک وسیله کاربردی به نام پِگ بورد را معرفی خواهیم کرد که از طریق آن می‌توانید فضای خانه را منظم کنید.

 
  پگ بورد چیست؟
پگ بورد، پنلی است که حفره‌هایی دارد  و با فاصله یکسان از هم قرار گرفته‌اند. در این حفره‌ها می‌توان گیره یا میخ قرار داد و ابزاری نظیر وسایل آشپزخانه، یا ابزار مکانیکی و فنی نظیر چکش و پیچ گوشتی را به آن‌ها آویزان کرد. از پگ بورد برای سازمان دهی وسایل، به خصوص در آشپزخانه، استفاده می‌شود.
  کجا از پگ بورد استفاده کنم؟
از این وسیله می‌توان در آشپزخانه ها به عنوان نگهدارنده ظروف و مواد غذایی، جای ادویه و گاهی هم به جای کابینت در آشپزخانه استفاده کرد. پگ بورد را  در زیباسازی و کاربردی کردن فضا به عنوان گلخانه های دیواری هم استفاده می کنند. یکی از کاربردهای مهم از این وسیله در فضای انباری است که  برای سازمان دهی وسایل ، استفاده می شود. در سرویس  بهداشتی و حمام هم از پگ بورد به عنوان نگهدارنده وسایل  حمام می‌توان استفاده کرد. و  البته  استفاده از پگ بوردها در ورودی داخلی خانه برای آویزان کردن وسایل ضروری که لازم است در دسترس باشند گزینه مناسبی به نظر می‌رسد.
  اصول استفاده از پگ‌بورد در آشپزخانه 
یک روش ایده‌آل برای استفاده از پگ بورد، اختصاص دادن یک دیوار خالی به آن است. هرچند اغلب اوقات پیدا کردن دیواری که سراسر خالی باشد در آشپزخانه امکان پذیر نیست اما می‌توانید دیواری را که فضای بیشتری برای کار دارد انتخاب کنید تا بتوانید پگ بورد بزرگ‌تری را نصب کنید و وسایل بیشتری به آن بیاویزید. البته همیشه لازم نیست این وسیله را به دیوار وصل  کنید اگر یک دیوار خالی برای استفاده از پگ بورد پیدا نکردید از جزیره آشپزخانه کمک بگیرید. این جزیره می‌تواند فضای زیادی برای قرار گرفتن وسایل آشپزخانه در اختیار شما قرار دهد.
 
منبع: خراسان

29 فروردین, 1401 11:52