بهداشت|ناف تان را با بهداشت ببرید!

بهداشت

ناف ما تنها نقطه اتصال با مادرمان در دوران جنینی است.شاید کمتر کسی به این نقطه اتصال توجه کند اما شما نباید بهداشت این محیط را فراموش کنید.

رطوبت و تجمع باکتری
بعد از این که از حمام بیرون می‌ آیید درون  ناف را  کاملا خشک کنید زیرا رطوبت باعث تجمع باکتری در درون ناف می‌ شود.توصیه می‌ شود اگر پیرسینگ‌ در ناف دارید آن را گاهی خارج و ناف خود را با محلول آب و نمک ضدعفونی کنید.
 شست و شوی روزانه لازم نیست
نیازی نیست ناف خود را روزانه مانند دندان‌ ها بشویید همین که در حمام آن  را با آب و صابون بشویید کافی است.
 روغن زیتون و مقابله با خشکی
اگر احساس خشکی در این ناحیه می‌کنید روی آن را با کرم توسط گوش پاک کن ماساژ دهید و قبل از رفتن به حمام کمی روغن زیتون به آن بمالید تا آلودگی و کثیفی موجود در آن راحت خارج شود.
 بوی بد ناف
اگر در ناف خود احساس بوی بد می‌کنید و کمی قرمزی درون آن هست توصیه
می‌ شود برای شست و شوی آن از موادی که مناسب پوست های حساس است استفاده  کنید. یکی از علت‌ های اصلی بوی بد درون ناف این است که بعد از شست وشو به خوبی آن را خشک نکرده اید.
  چگونه ناف را تمیز کنیم؟
 یکی از راه‌ های بهداشت ناف و تمیزی آن این است که سر گوش پاک کن را درون محلولی که برای شست‌وشو انتخاب می‌کنید قرار دهید. این محلول  می تواند روغن بچه   و محلول پراکسید هیدروژن باشد.سپس آن را درون سوراخ ناف گذاشته  و به آرامی بچرخانید. زیاد به آن فشار وارد نکنید، بعد از این که درون آن را پاک کردید از یک گوش پاک کن تمیز  دیگر برای پاک کردن باقی مانده های آن استفاده کنید.

22 خرداد, 1401 17:30