چیزهایی که پشه ها دوست ندارند شما بدانید

 هیچ چیزی بیشتر از یک نوشابه خنک در یک شب تابستانی نمی‌چسبد، فقط سعی کنید در فضای باز نوشابه ننوشید، چرا؟تنها نوشیدن یک قوطی نوشابه می‌تواند پشه‌ها را جذب شما کند. وقتی در قوطی را باز می‌کنید، گاز CO2 از حباب‌های روی نوشابه بیرون می‌آید و CO2 پشه‌ها را که بیشتر از پستانداران تغذیه می‌کنند جذب می‌کند.

 
 
 عاشق نوشابه خوردن ما هستند/ هیچ چیزی بیشتر از یک نوشابه خنک در یک شب تابستانی نمی‌چسبد، فقط سعی کنید در فضای باز نوشابه ننوشید، چرا؟تنها نوشیدن یک قوطی نوشابه می‌تواند پشه‌ها را جذب شما کند. وقتی در قوطی را باز می‌کنید، گاز CO2 از حباب‌های روی نوشابه بیرون می‌آید و CO2 پشه‌ها را که بیشتر از پستانداران تغذیه می‌کنند جذب می‌کند.
   از روی شلوار تنگ هم نیش می‌زنند/ شلوارهای تنگ و چسبان امروزی مورد علاقه پشه‌ها هستند، چون می‌توانند از پشت آن، نیش‌تان بزنند. پس بهتر است لباس‌های آزاد بپوشید تا پشه‌ها به سختی بتوانند به پوست‌تان دسترسی پیدا کنند.
   بعضی از گل‌ها و گیاهان را دوست ندارند/ پشه‌ها از برخی از گل‌های خوشبو و گیاهان بدشان می‌آید مانند رزماری، بادرنجبویه، استوقودوس، گل جعفری، نعناع فلفلی و سیر. پشه‌ها مکانیسم حسی بسیار ظریفی دارند که بوی گل‌ها و گیاهان معمولی خانگی می‌تواند گیج‌شان کند. اگر پشه‌ها نتوانند پوست‌تان یا عرق‌تان را بو بکشند جا‌های دیگری خواهند رفت و دنبال افراد دیگری خواهند گشت.
   در آب راکد تخم گذاری می‌کنند/ پشه‌ها می‌توانند حتی در آب راکدی که در سر یک بطری جمع شده تخم گذاری کنند، پس بهتر است همه جای خانه و حیاط‌تان را از این نظر بررسی کنید تا هیچ زمینه مساعدی برای تولیدمثل پشه‌ها فراهم نشده باشد.
   از دود بدشان می‌آید/ پشه‌ها خیلی کم ممکن است جایی که آتش برپا کرده‌اید بیایند. می‌توانید در آتش چند گیاه هم بیندازید تا پشه‌ها را بهتر دور کنید مثلا استوقودوس، نعناع، بادرنجبویه، مریم گلی و سیترونلا.
  عاشق بوی بد عرق‌ هستند/  پشه‌ها جذب باکتری‌ها و مواد شیمیایی می‌شوند که در عرق‌تان زندگی می‌کنند، از جمله اسید لاکتیک؛ بنابراین اگر در فضای باز ورزش می‌کنید، مراقب باشید پشه‌ها گرما و رطوبت بدن‌تان را حس می‌کنند. لباس تیره هم از آن جایی که گرما را جذب می‌کند، پوشش مناسبی نیست.

 

 
منبع: خراسان

24 تیر, 1401 19:27