دسر| آیس پک موز ، خوشمزه و ارزان

دسر

مواد لازم  برای 4 نفر          بستنی وانیلی: ۲۵۰ گرم   موز:  یک عدد   شیر:  نصف استکان   خامه زده شده: ۱۰۰ گرم   شکلات خرد شده:  ۱۰۰ گرم   مغز گردو: ۵۰ گرم   مغز پسته: ۵۰ گرم   پودر کاکائو: یک قاشق غذاخوری    اسمارتیز : به میزان لازم


 

   طرز تهیه:
1-ابتدا موز را پوست و نصف  کنید و داخل مخلوط کن بریزید ، سپس مغز گردو و مغز پسته را  به آن اضافه کنید. در ادامه شیر را به همراه بستنی وانیلی و پودر کاکائو به دیگر مواد بیفزایید.
2- سپس مخلوط کن را روشن کنید تا مواد کاملا مخلوط شوند.در مخلوط کن را باز کنید و با قاشق مواد را هم بزنید اگر آیس پک سفت بود مجدد کمی شیر  و اگر شل بود کمی بستنی به آن  اضافه  کنید.
3- حالا اجازه  دهید مجدد مواد مخلوط شوند. آیس پک باید کمی غلیظ باشد. آیس پک را در لیوانی بریزید و خامه فرم گرفته و شکلات تخته ای را  با چاقو خرد  کنید و روی آن بریزید و یک قاشق یا نی داخل لیوان قرار دهید.
4- برای تزیین آیس پک می توانید از مواد بسیار متنوعی استفاده کنید. ما در این آموزش از شکلات و اسمارتیز  برای تزیین آیس پک استفاده کردیم، شما می توانید از تکه های میوه،  مارشمالو، پودر پسته، پودر نارگیل و ... برای تزیین آیس پک خود استفاده کنید.5- خامه فرم گرفته را می توانید به صورت آماده از قنادی ها و فروشگاه های لوازم قنادی تهیه کنید. البته می توانید این خامه را با خامه صبحانه در منزل تهیه کنید.

5 مرداد, 1401 16:18