مشاوره زوجین| شوهری دارم میلیاردر ولی خسیس و پرافاده

مشاوره زوجین

وضع مالی شوهرم خیلی خوب است. ثروتش از 10 میلیارد هم بیشتر است ولی هیچ پولی به من و بچه‌هایم نمی‌دهد. خیلی خسیس، بداخلاق و پرافاده است. معتاد هم هست. به من تهمت هم می‌زند. راهی جز طلاق، برایم نمانده است. چه کنم؟

بنفشه دولت‌آبادی| کارشناس‌ارشد مشاوره‌خانواده

مخاطب گرامی، اعتیاد در تمام جنبه های زندگی اعم از زندگی شخصی، کاری، اجتماعی و زناشویی نقش ایفا می کند.در ادامه چند توصیه به شما داریم .
    از تاثیرات منفی بداخلاقی شوهرتان بگویید
سعی کنید گله و شکایت کردن و به میان آوردن این موضوع که ما سزاوار داشتن یک زندگی بهتر از این هستیم و در کل نصیحت کردن ایشان را کنار بگذارید. به جای اعتراض کردن، صادقانه به او بگویید چگونه بیماری اعتیاد و بدخلقی اش بر زندگی شما تاثیر منفی می گذارد. در ضمن، به شوهرتان بی توجهی نکنید. بی توجهی و خودداری از صحبت کردن با همسر معتاد و بدخلق، در واقع نوعی تسلیم شدن در برابر اوست. شاید همسرتان این خلق و خوی بد و رفتارهای آزاردهنده را به دلیل بی توجهی و رفتار شما انجام می دهد. همیشه به یاد داشته باشید شخص معتاد آن هم در سنین بالا گرفتار یک بیماری هولناک است و مانند هر بیماری دیگری، ممکن است هیچ کنترلی روی رفتار خود نداشته باشد. سعی کنید به همسرتان به چشم یک بیمار بنگرید نه به چشم یک مرد خشن و معتاد.
   به او نگویید که درست‌شدنی نیست
با توجه به پا به سن گذاشتن همسرتان و وضعیت فعلی او، سعی کنید از به کار بردن کلمات تند و زننده ای همچون «همیشه همین بوده‌ای»، «هرگز درست نخواهی شد»، «خسته شده ام از تو» و... خودداری کنید چون این عبارت ها، پیشگویی های بیهوده هستند و به زبان آوردن آن ها فقط باعث خستگی و کلافگی همسرتان می شود. معضل اساسی شما این است که مشکلات اصلی را در این سال های زندگی مشترک آرام آرام در خود جمع کرده اید و اکنون هنگام بحث درباره یک موضوع کوچک به شدت کلافه می شوید و از خود واکنش نشان می دهید و مانند یک بمب منفجر می شوید. توجه داشته باشید تمام رنج ها و ناراحتی های گذشته را به یک باره بر سر همسری که درگیر اعتیاد است، خالی نکنید. برقراری ارتباط موثر با ایشان تنها راهی است که به شما کمک خواهد کرد از او به عنوان خانواده اش بخواهید تا مسیر زندگی خود را تغییر دهد.

25 مرداد, 1401 17:22