دانستنی ها| ترکیب های خانگی برای فراری دادن پشه ها

دانستنی ها

پشه‌ها در این هوای گرم دردسر جدی و مزاحم خواب ما هستند، کافی است پشه گرامی یک فرصت پیدا کند و جای نیشش برای چند روز ما را کلافه کند اما چند فرمول خانگی هست که پشه‌ها را فراری می‌دهد.      

پودر وانیل/ شما می‌توانید با ترکیب پودر وانیل و لوسیون بچه به میزان ۱ به ۱۰، معجونی درست کنید که پشه‌ها را فراری دهد. اگر لوسیون کودک ندارید، می‌توانید به جای آن از آب استفاده کنید. وانیل را در کمی آب مخلوط کنید و آن را به بدن تان بمالید.
 میخک صدپر/ ۵ گرم از میخک صدپر را در یک لیوان آب بریزید و آن را به مدت ۱۵ دقیقه بجوشانید. ۱۰ قطره از این معجون را با یک قاشق چای خوری از هر عطری که خواستید مخلوط کنید و آن را به نقاطی از بدن‌تان که پوشیده نیست بمالید. حالا شما می‌توانید با خیال راحت تا ۲ ساعت بیرون از خانه بمانید، بدون این که پشه‌ها به سمت تان بیایند.
 ارس/ اگر در بیرون از منزل، به فکر روشن کردن آتش هستید و در آن واحد می‌خواهید از شر پشه‌ها هم خلاص شوید، چند عدد شاخه ارس یا سرو کوهی را داخل آتش بیندازید. از بوی این گیاه، پشه‌ها فراری می‌شوند.
 روغن سدر/ روغن سدر نه تنها پشه‌ها، بلکه مگس و سوسک‌ها را هم فراری می‌دهد؛ بنابراین می‌توانید با یک تیر، چند نشان بزنید و با خیال راحت در محیطی باز بنشینید.
 گل بابونه/ می‌توانید چند شاخه از این گیاه را در محلی که نشسته‌‎اید بگذارید و بدون مزاحمت پشه‎ها، از هوای آزاد لذت ببرید.
 گندم/ در قدیم، مردم از گندم برای فراری دادن پشه‌ها استفاده می‌کردند. یک دسته از ریشه گندم را آسیاب کنید و آن را با مقداری آب، سه بار بجوشانید. با این کار، معجون شما رنگی زرد پیدا خواهد کرد. اکنون دست و صورت تان را با این مایع بشویید، آن‌وقت می‌بینید که هیچ پشه‌ای به شما نزدیک نخواهد شد.
 ریحان/ مقداری ریحان تازه بردارید و آن را بکوبید. سپس آن‌ها را به پوست‌تان بمالید.
منبع: برترین ها
 

 

26 مرداد, 1401 16:11