اینطورکی|تو اکسیژن هوا آهنگ «مدرسه‌ها وا شده» تزریق شده

هوا به ‌شدت و با قدرت شده هوای 30 شهریور، همین‌ جوری که نفس می‌کشی آهنگ‌های نوستالژیکی مثل «هم شاگردی سلام»، «مدرسه‌ها وا شده، همهمه برپا شده» می ره تو دستگاه تنفسی آدم و از طریق مغز پخش می شه. پخش هم که می شه دکمه استپ نداره

دانیال دایی داووداینا، طنزپرداز

 هوا به ‌شدت و با قدرت شده هوای 30 شهریور، همین‌ جوری که نفس می‌کشی آهنگ‌های نوستالژیکی مثل «هم شاگردی سلام»، «مدرسه‌ها وا شده، همهمه برپا شده» می ره تو دستگاه تنفسی آدم و از طریق مغز پخش می شه. پخش هم که می شه دکمه استپ نداره. تا آدم روانی نشه ول کن نیست. خود من در 40 سالگی، چنان با استنشاق هوای پاییزی اونم تو اول شهریور، آلوده شدم که رفتم نایلون گرفتم تا کتاب‌هام رو جلد کنم. بعدشم همه مدادهام رو تراشیدم. روی دفترهام هم برچسب زدم. فقط مونده معلم بگه برای هر درسی دفتر چند برگ لازمه تا کار تموم بشه.

ولی جدی این چه وضعشه. هنوز اول شهریور، اون از هوا، این از زمین، نگاه می‌کنی پر شده از برگ درخت. کلاغ‌ها هم که قارقار می‌کنن  آدم استرس اول مدرسه می‌گیره. راستی حالا فهمیدم چرا اینترنت کُند شده، حالا فهمیدم چرا اینترنت کم کم انگار داره می ره. پاییز ایز کامینگ. پاییز داره میاد و همه رفتن‌شون رو می ذارن برای پاییز. اینترنت هم با این وضع هوا رفته پیشواز پاییز. خداحافظ اینترنت.

 

منبع: خراسان

5 شهریور, 1401 17:21