پیشنهاد| فضانوردی نوجوانانه

پیشنهاد

نوجوانی دنیای کنجکاوی، بازیگوشی، کشف، یادگرفتن و رسیدن به یک هویت و هدف است. نوجوانان در این دوران دنبال کسب شناخت بهتر از خودشان و دنیا هستند اما تکیه بیش‌ازاندازه به بزرگ‌ترها و خدمات زیادی بزرگ‌ترها اجازه نمی‌دهد بچه‌ها دنیا را بهتر تجربه کنند. گاهی موقعیت‌‎های ناخواسته باعث می‌شود نوجوانان، دنیا و توانمندی‌های‌شان را بهتر درک کنند. موقعیت‌هایی مثل آن‌چه در سریال جالب «فضانوردان» برای چند نوجوان بازیگوش پیش می‌آید. با معرفی این سریال همراه ما باشید.

امان از بازیگوشی
سریال که در تک‌فصل 10 اپیزودی ساخته شده، داستان چند نوجوان است که فرزندان فضانوردان معروف هستند. آن‌ها برای مراسمی شبیه یک افتتاحیه به مقر فضایی می‌روند و بازیگوشی یک نفرشان باعث می‌شود سفینه به فضا پرتاب شود. حالا باید ماه‌ها در فضا باشند تا راه‌حلی برای بازگشت‌شان به زمین پیدا شود. در این مدت با متخصصان و مغزهای برجسته روی زمین در ارتباط هستند و باید مهارت‌هایی مثل همدلی، کار تیمی، جرئت و جسارت را کسب کنند. یک نفر باید گروه را رهبری کند و بقیه باید با همراهی او اوضاع را کنترل کنند.
  دردسرهای بی‌نهایت
هر اپیزود سریال ، داستان مواجهه بچه‌ها با یک چالش تازه است. از غذا تا مشکل با هوش مصنوعی سفینه و... که هرکدام باعث می‌شود بچه‌ها با بخش تازه‌ای از هوش و مهارت‌های‌شان آشنا شوند. به‌طور مثال در یک اپیزود پرهیجان و نفس‌گیر، باید دندان یکی از اعضا جراحی شود، همزمان باید رایانه سفینه از مدار خارج شود و در تمام مراحل بچه‌ها بدون آموزش قبلی و صرفا به‌کمک توصیه‌های آنلاین از زمین ، چالش‌ها را مدیریت می‌کنند. چالش‌هایی که کوچک ترین خطا دربرابر آن‌ها عواقب زیادی دارد. راستی این سریال جذاب با دوبله فارسی از پلتفرم‌های مختلف دردسترس است.   

23 شهریور, 1401 15:49