چهره‌ها| نسخه جنجالی و اشتباه ضدخیانت «جنیفر لوپز»

چهره‌ها

متاسفانه بعضی از زندگی‌های مشترک به دلیل خیانت از هم می پاشد اما خیانت طبیعی نیست و نباید آن را عادی جلوه داد. به یاد داشته باشید که اگر به شما خیانت شد، مقصر نیستید اما در این اتفاق تلخ سهیم هستید و باید سهم خود را در خیانت بشناسید. در این بین   به تازگی، «جنیفر لوپز» و «افلک» دو سلبریتی معروف آمریکایی یک بند ضدخیانت را امضا کردند که باعث جنجال در شبکه‌های اجتماعی آمریکا شد. برای جلوگیری از هرگونه خیانت، این دو نفر قراردادی با غرامت پنج میلیون دلاری در صورت خیانت امضا کردند. در صورتی که «افلک» به «لوپز» خیانت کند یا برعکس، طرف خیانتکار باید پنج میلیون دلار(تقریبا 150 میلیارد تومان) به شریک زندگی خود جریمه بپردازد، اما آیا این راهکار برای جلوگیری از خیانت، کاربردی محسوب می‌شود؟

دکتر الناز علوی| متخصص روان‌شناسی

چرا این بند ضدخیانت موثر نیست؟
تنها چیزی که می‌تواند یک رابطه را از خیانت حفظ کند، تعهد داشتن دو طرف، صحبت درباره نیازها و توجه به چند نکته مهم است که نباید مورد غفلت زن و شوهر قرار بگیرد. این‌که زوجی مانند «جنیفر لوپز» و شوهرش بخواهند از یکدیگر چنین ضمانت‌های مالی را بگیرند تا طرف مقابل برای خیانت‌کردن وسوسه نشود، فقط باعث می‌شود فرد خیانتکار روش‌های آشکار نکردن را یاد بگیرد و حواس خود را جمع‌تر کند که لو نرود! در نتیجه این نسخه و چنین بندهای ضدخیانتی، موثر واقع نخواهد شد و راه‌های واکسینه کردن زندگی‌مشترک از دست این اتفاق هولناک، مسیر دیگری است که در ادامه به چند مورد از آن‌ها اشاره خواهد شد.
  جلب توجه یکدیگر، مهم تر از 5 میلیون دلار!
اولین روش جلوگیری از خیانت همسران این است که به یکدیگر اولویت بدهند. اگر به جای توجه به همسرتان، وقت خود را همیشه با دوستان، جلوی تلویزیون و ... صرف می‌کنید، باید در رفتارهای‌تان تجدید نظر کنید. در صورتی که احساس می‌کنید در زندگی مشترک به شما توجه کافی نمی‌شود، در این باره با همسرتان صحبت کنید. درباره رفتاری که انتظار دارید همسرتان با جنس مخالف داشته باشد، چارچوب‌های خود را مشخص کنید تا همسرتان درباره ملاحظات و نگرانی‌های شما، اطلاع کافی داشته باشد. در این مواقع با یکدیگر رک و صریح باشید. همسرتان باید به حدی در کنار شما احساس امنیت داشته باشد که بتواند درونی‌ترین افکارش را با شما در میان بگذارد. همدلی و صداقت می‌تواند به درک بهتر و برطرف کردن نیازهای یکدیگر کمک کند. همچنین به جنبه‌های زناشویی زندگی‌مشترک خود توجه کنید. در یک رابطه سالم، برطرف کردن نیازهای جنسی اهمیت دارد. اگر به دلیل کمبود توجه از سمت همسر، علاقه‌تان به او کمتر شده نباید اجازه بدهید که این مشکل، ریشه‌دار شود. سعی کنید توجه یکدیگر را جلب کنید چرا که دستیابی به این موضوع از قراردادهای پنج میلیون دلاری، مثمرتر است. برای پیشگیری از خیانت از مشاوره هم کمک بگیرید. مشاوره زوج‌درمانی فقط برای زوج هایی نیست که درگیر خیانت شده‌اند بلکه این جلسات به شما کمک می‌کند رابطه‌تان را ارزیابی کنید و ارتباط بهتری با هم داشته باشید و زندگی سالم‌تر و صمیمانه‌تری را تجربه کنید.

6 مهر, 1401 17:25