تا زه ها| توفان نزدیک بینی در راه است؟

تازه ها

در حالی که سن معمولی برای نزدیک بینی در کودکان، هشت تا ۱۲ سالگی است کودکان در سنین پایین‌تر نزدیک بین می‌شوند. هر چه کودک زودتر به نزدیک بینی مبتلا شود احتمال این که در بزرگ سالی به نزدیک بینی شدید مبتلا شود افزایش می‌یابد که در نهایت می‌تواند بینایی او را تهدید کند.  

تا سال 2050 نیمی از جمعیت جهان نزدیک‌بین هستند
در آمریکا حدود ۴۰ درصد از بزرگ سالان دچار نزدیک بینی هستند. این میزان در سال ۱۹۷۱ میلادی ۲۵ درصد بود. نزدیک بینی در انگلستان هم  در حال افزایش است. اگر روند کنونی ادامه یابد نیمی از جمعیت جهان تا سال ۲۰۵۰ میلادی نزدیک بین خواهند شد.
    تهدید بینایی در بزرگ سالی 
سن معمولی برای نزدیک بینی در کودکان، هشت تا ۱۲ سالگی است .هر چه کودک زودتر به نزدیک بینی مبتلا شود احتمال این که در بزرگ سالی به نزدیک بینی شدید مبتلا شود افزایش می‌یابد و  باعث ایجاد مشکلات مربوط به قسمت‌های مختلف چشم مانند گلوکوم (آب سیاه)، جداشدگی شبکیه، آب مروارید و ماکولوپاتی نزدیک بینی (آسیب در ناحیه مرکزی شبکیه) می‌شود.
    ژنتیک و سبک زندگی
ژنتیک تنها نقش کوچکی دارد. در عوض، تصور می‌شود که عوامل سبک زندگی مهم‌تر هستند؛ به ویژه فعالیت‌هایی مانند خواندن و بازی های رایانه  ای  .در حقیقت مطالعه  و استفاده از گوشی های هوشمند،  باعث   نزدیک بینی و شیوع آن شده است.
    محافظت از بینایی کودکان
بسیاری از والدین  نمی‌دانند برای محافظت از بینایی فرزندشان چه کاری انجام دهند. پزشکان چینی موارد زیر را برای بهبود سلامت چشم پیشنهاد می‌کنند.
     قطره چشمی
پژوهشگران هیچ شواهدی را پیدا نکرده‌اند که نشان دهد درمان‌هایی مانند مکمل‌های خوراکی، ورزش‌های چشم، دستگاه‌های آرامش بخش چشم، طب فشاری یا مغناطیس درمانی مؤثر هستند. با وجود این، قطره‌های چشمی ساده ممکن است کمک کننده باشد.
    زمان بازی را محدود کنید 
چین، بازی‌های ویدئویی کودکان را به مدت زمان مشخصی در هفته محدود کرده است، اما این تا حد زیادی به دلیل نگرانی‌ها درباره تاثیر منفی درک بازی‌ها بود نه زمان نمایش صفحه. درباره ارتباط بالقوه بین زمان استفاده از صفحه نمایش و نزدیک بینی شواهد قطعی وجود ندارد.
 

20 مهر, 1401 15:58