ترفند|فوت ‌و‌فن خرید قالب کیک

ترفند

یک قالب قشنگ و استاندارد می‌تواند مکمل دستور پخت کیک و شیرینی‌هایمان باشد. در این بین نکته‌هایی وجود دارد که توجه به آن‌ها در هنگام خرید قالب کیک، کمک‌کننده است. در این مطلب، بخشی از این نکات را خواهیم گفت

رنگ قالب
رنگ قالب در زمان و حالت پخت کیک تاثیر زیادی دارد. قالب‌های روشن گرما را کمتر جذب می‌کنند و برای پخت به مدت زمان بیشتری نیاز دارند. بنابراین اگر طرفدار کیک روشنی هستید که اطرافش زیاد برشته نشود قالب رنگ روشن انتخاب کنید. استفاده از قالب‌های تیره به‌ویژه مشکی‌رنگ برای پخت کیک، پیشنهاد نمی‌شود و برای پخت انواع تارت، پای و پیتزا مناسب هستند.
   جنس قالب
در قنادی‌های پایه و روزمره قالب‌های فلزی بیشترین کاربرد را دارند اما قالب‌هایی با جنس‌های دیگر هم وجود دارد.
   آلومینیمی
بهتر است قالب‌های سنگین‌تر را انتخاب کنیم تا کیک در آن‌ها بهتر بپزد. قالب‌های سبک اگرچه قیمت کمتری دارند اما چون خیلی سریع داغ می‌شوند ممکن است اطراف کیک بسوزد در حالی که وسط آن نپخته است.
   روکش‌دار
این ظروف در دو رنگ نقره‌ای روشن و تیره وجود دارند. لایه بیرونی این قالب‌ها تحت یک فرایند الکتروشیمیایی، سخت می‌شود و حالت نچسب، ضدخش و ضدزنگ به خود می‌گیرد. به همین دلیل نباید با سیم ظرف شویی یا چاقو روی آن کشید. قالب‌های روکش‌دار خیلی سریع گرما را انتقال می‌دهد و باید در هنگام استفاده مراقب بود تا کیک نسوزد.
   سیلیکونی
این قالب‌ها از سیلیکون قابل انعطاف ساخته شده است که بسته به درجه آن، دمای منفی40 تا دمای خیلی بالا  را تحمل می‌کند. در انتخاب قالب سیلیکونی حتما باید یک جنس مرغوب و با کیفیت را انتخاب کنید در غیر این صورت قالب با حرارت تغییر رنگ می‌دهد و بوی بد می‌گیرد. قالب‌های سیلیکونی بیشتر برای دسرهای شیردار مثل کرم کارامل و انواع ژله بستنی مناسب هستند.
   شکل قالب
قالب‌ها در انواع و اقسام شکل‌ها عرضه می‌شوند که درباره کاربرد برخی از آن‌ها می‌خوانید.
   کمربندی
برای راحت خارج کردن کیک و دسرهایی که بافتی حساس و شکننده دارند طراحی شده‌اند. در خرید این قالب‌ها به مرغوبیت و میزان چفت‌شدن دیواره (کمربند) قالب باید دقت کرد.
   میان‌تهی
اگر فقط قرار است یک قالب میان تهی بخرید قالب 25سانتی‌متری (10اینچی) متداول‌ترین قالب میان تهی است. این قالب برای پخت انواع کیک‌ها و کیک کره‌ای بسیار مناسب است.
   طرح‌دار
اگر می‌خواهید در قالب طرح‌دار، کیک بپزید از قالب نچسب استفاده کنید چون درآوردن کیک از این قالب‌ها سخت‌تر است و به مشکل برمی‌خورید.
منبع: قنادباشی

27 مهر, 1401 16:21