میان وعده| شکلات نعناع فلفلی، خنک و تازه

میان وعده

مواد لازم برای 24 تکه  روغن: به میزان لازم  جودوسر پخته شده: یک پیمانه تکه‌های شکلات تلخ: 4/3 پیما  نه کره:4/1 پیمانه   ویفر شکلاتی خرد شده: یک پیمانه  پودر کاکائو: یک قاشق غذاخوری  نمک:4/1 قاشق چای خوری  شورتنینگ: یک قاشق چای خوری  پودر قند: یک پیمانه  پنیر خامه‌ای کم‌چرب: دو قاشق غذاخوری  شیر کم‌چرب: یک قاشق غذاخوری  عصاره نعناع فلفلی: نصف قاشق چای خوری   وانیل: نصف قاشق چای خوری  رنگ غذا: یک قطره

طرز تهیه
۱-کف سینی فر یک لایه فویل قرار دهید. روی فویل روغن بزنید و کنار بگذارید.
 2- برای تهیه لقمه‌ها، در مخلوط‌کن جوها را بریزید و فقط خرد کنید (نباید له شود). در یک قابلمه کوچک،۴/۱ پیمانه شکلات و کره را با یکدیگر مخلوط کنید و روی حرارت ملایم هم بزنید تا شکلات‌ها آب شود. سپس جوها را اضافه کنید.
3-ویفرهای شکلاتی را خرد و اضافه کنید. در آخر پودر کاکائو و نمک را بریزید.
4- مواد را روی سینی آماده شده بریزید و به مدت ۱۵ دقیقه در یخچال قرار دهید تا سرد شوند.
 5- در قابلمه، نصف پیمانه شکلات باقی مانده و شورتنینگ را با یکدیگر مخلوط کنید و روی حرارت ملایم هم بزنید تا نرم شوند. سپس آن را کنار بگذارید.
6-در یک کاسه متوسط، پودر قند، پنیر خامه‌ای، شیر، عصاره نعناع فلفلی،  وانیل و رنگ غذا را با یکدیگر مخلوط کنید. آن ها را روی موادی که در یخچال خنک شده‌اند بریزید. شکلات آب شده را نیز روی همه آن‌ها بریزید. 7- مواد را یک ساعت در یخچال بگذارید و در آخر به ۲۴ تکه‌ شکلات تقسیم کنید.

11 آبان, 1401 16:11