سلامت چهره ها| IVF نا موفق برای ستاره « فرندز»

سلامت چهره ها

جنیفر آنیستون ستاره 53  ساله سریال « فرندز» ، برای اولین بار درباره مشکل شخصی سلامت خود، صحبت کرد و پس از مدت‌ها سکوت در مقابل شایعات بارداری اش، بالاخره حقیقت را با مخاطبان در میان گذاشت.جنیفر آنیستون توانایی بچه دار شدن به شکل طبیعی را ندارد و به دلیل مشکل باروری اش، تحت درمان ناباروری قرار گرفته است. او در توضیح همین موضوع گفت که تمام مدتی که درباره بارداری او شایعاتی منتشر می شد، او درگیر دوران سخت درمان IVF بود و سعی داشت به دور از چشم رسانه ها، صاحب فرزند شود که در این مسیر ناموفق بود.

  آی وی اف (IVF) چیست؟
آی وی اف ازجمله مؤثرترین روش های درمان ناباروری است که امروزه برای فرزندآوری استفاده می‌شود. در درمان ناباروری به روش آی وی اف، ابتدا با عمل تخمک کشی، تخمک بالغ از تخمدان خارج و با اسپرم در محیط آزمایشگاه لقاح داده می‌شود؛ سپس تخمک بارور شده طی عمل انتقال جنین به داخل رحم منتقل می‌شود.
   شانس بارداری 
شانس موفقیت در IVF با توجه به سن فرد، مشکلات باروری، بارداری قبلی، شیوه زندگی و نحوه درمان متفاوت خواهد بود. هرچه سن فرد کمتر باشد شانس بارداری در IVF بیشتر خواهد بود  و با افزایش سن میزان آن کاهش می یابد. برای افزایش شانس بارداری در  IVF (لقاح خارج از رحم) می توان از روش هایی مانند فریز جنین، خراش اندومتر، هچینگ تخمک و PRP اندومتر طبق نظر پزشک استفاده کرد.
در مجموع باید گفت که درصد موفقیت IVF برحسب سن مادر، به شرح زیر است:
    برای زنان زیر ۳۵ سال بین ۴۰ تا ۵۰ درصد
   برای زنان ۳۵ تا ۳۷ سال بین ۳۳ تا ۳۶ درصد
  برای زنان ۳۸ تا ۴۰ سال بین ۲۳ تا ۲۷ درصد
  برای زنان بالای ۴۰ سال بین ۱۳ تا ۱۸ درصد
 

27 آبان, 1401 18:9