سالاد| سالاد نودل، سالم و خوشمزه

سالاد

مواد لازم   نودل خشک: 200 گرم   فلفل دلمه‌ای قرمز: یک عدد   فلفل دلمه‌ای زرد: یک عدد   سیر :2 حبه   فلفل تند قرمز: 2 عدد   کنسرو ذرت شیرین: 200 گرم   پیازچه: یک دسته   بادام‌زمینی شور :2 قاشق غذاخوری   روغن زیتون: 3 قاشق غذاخوری   لیموترش کوچک: 2 عدد

طرز تهیه :
 1-ابتدا نودل را به مدت ۲۰ دقیقه در آب گرم خیس کنید.2-داخل فلفل‌ دلمه‌ای‌ها را خالی و آن‌ها را به شکل خلالی خرد کنید. پوست سیر را بکنید و آن را خیلی ریز خرد کنید. در پایان فلفل‌های تند را هم خرد کنید.3-کنسرو  ذرت  را آبکشی کنید و بشویید. ساقه پیازچه‌ها را کمی کوتاه و آن‌ها را به شکل ریز خرد کنید. مغز بادام زمینی را هم تکه تکه کنید.
4-قابلمه بزرگی از آب را بجوشانید. نودل‌ها را از آب خارج کنید و داخل آب در حال جوش بریزید. حدود 2دقیقه صبر کنید تا نودل‌‌ها نرم شوند. سپس نودل را آبکشی کنید و داخل کاسه آب سرد بریزید تا خنک و آماده مصرف شود.
5-یک قاشق روغن زیتون را در یک تابه بزرگ داغ کنید، سپس ترکیب فلفل و سیر را داخل روغن بریزید و چند دقیقه ای تفت بدهید تا زمانی که فلفل‌ها کمی نرم شوند.
6-نودل را آبکش کنید و محتویات تابه را روی آن بریزید. ذرت و پیازچه را هم با
آن ها مخلوط کنید. روغن زیتون باقی مانده را هم اضافه کنید و در آخر آب لیموها را بگیرید، روی سالاد نودل بریزید و خوب مخلوط کنید.

 

27 آبان, 1401 18:18