مشاوره خانواده| گناه دختر 4 ساله‌ام چیست که من طلاق گرفتم؟

مشاوره خانواده

یک سال پیش از خانمم به دلایل بسیار مستحکم و منطقی، جدا شدم. بعد از یک سال، تصمیم گرفتم دوباره ازدواج کنم. حالا مشکل من این است که هرجا برای خواستگاری می‌روم، به خاطر داشتن بچه، به من جواب رد می دهند. سوال من از شما این است که  گناه دختر چهار ساله‌ام چیست که من طلاق گرفتم؟ لطفا راهنمایی کنید.

راهله فارسی | ‌ مشاور

مخاطب گرامی، برای ازدواج‌مجدد وقتی بچه دارید، قبول کردن شرایط‌‌تان باید اولویت اول ملاک‌های‌تان باشد و در کنارش، ملاک‌های بعدی را مطرح کنید. بعضی آقایان برای ازدواج مجدد به دنبال این هستند که همسری بهتر از قبلی پیدا کنند و این تصوری اشتباه است. باید به دنبال همسری باشید که آرامش را برای شما و فرزندتان به ارمغان بیاورد نه الزاما از همسر قبلی‌تان بهتر باشد. باتوجه به توضیحات‌تان در پیامک ارسالی، باید چند نکته دیگر را خدمت‌تان عرض کنم.
  ملاک‌های‌تان برای انتخاب همسر چیست؟
باید فردی که فرزند دارد یا شخصیتی را که فرزند دوست است برای زندگی مشترک و رفتن به خواستگاری انتخاب کنید. بهتر است که علل نه گفتن طرف‌های مقابل‌تان دقیق‌تر بررسی شود. آن‌ها چه خواسته‌هایی دارند؟ در پیام‌تان از ملاک‌های‌تان برای انتخاب همسر نگفته‌اید و این‌که تا امروز به خواستگاری چه دخترهایی با چه ویژگی‌هایی رفته‌اید اما به احتمال زیاد خانمی  به شما جواب مثبت می دهد که یا ازدواج قبلی داشته یا تفاوت سنی‌اش با شما کم باشد.
  کودک را به جلسات اول خواستگاری نبرید
نکته بعدی این‌که قرار نیست در  جلسات اول خواستگاری، فرزندتان را با خودتان ببرید. بهتر است که ابتدا خودتان، یکدیگر را بر اساس معیارهای‌تان بررسی کنید تا به شناخت بهتری از یکدیگر دست یابید. در ادامه خواستگاری، اگر نظر هر دو نفر مثبت بود، از جلسه سوم به بعد فرزندتان را به جلسات خواستگاری ببرید یا آشنا کنید که این مراحل آشنایی هم روال خاصی دارد و در این زمینه، بهتر است از یک مشاور کمک بگیرید.
  همسر می‌خواهید یا مادر برای فرزندتان؟!
وقتی از جلسه اول خواستگاری با فرزندتان می‌روید یا این‌که همه صحبت‌های شما در این جلسات حول فرزندتان است، آن خانم احساس می‌کند شما بیشتر از گرفتن زن می‌خواهید که مادر برای فرزندتان بگیرید و احساس بی‌ارزشی به او دست می‌دهد و عقب‌نشینی می‌کند. باید پذیرفت که بعضی خانم‌ها از زیر ذره‌بین بودن برای مراقبت از فرزند می‌ترسند و وارد زندگی مشترک با مرد بچه‌دار نمی‌شوند. بهترین کار ممکن این است که شما به طرف مقابل‌تان احساس امنیت بدهید و مثلا به او بگویید: «من وقتی شما وارد زندگی‌مان بشوید، به تربیت‌تان اعتماد دارم.» در نهایت به شما پیشنهاد می‌دهم اگر از کسی خوش‌تان آمد، حتما مشاوره قبل از ازدواج را جدی بگیرید تا مطمئن شوید که آن فرد، همسر خوبی برای شما و مادر خوبی برای فرزندتان خواهد بود یا نه.

29 آبان, 1401 11:4