اینطورکی| تیپیکال فک و فامیل تو کافه

اینطورکی

قیمت کافه خیلی گرون شده، قیمت خودش نه، قیمت قهوه و کیکی که تو کافه می‌خوری. همه‌شون هم تاریک هستن و مصرف برق چندانی ندارن، اما خُب منوهاشون به شدت گرونه . الان یک بُرش کیک کوچیک با یک فنجون   اسپرسو تو کافه می شه 100 هزار تومن. با همین پول دوسال قبل می‌شد چلوگوشت خورد و تا سه‌روز هیچی نخورد. به‌خاطر همین قیمت بالا کافه رفتن با کسانی‌که علاقه‌ای به قهوه ندارن ریسک بزرگیه و ممکنه مورد شماتت قرار بگیرین. تیپیکال ماجرا هم می شه این:

اگه با دوست شکموتون برین کافه: چرا اومدیم این جا؟ با همین پول می‌شد دوتا ساندویچ خوراک سه‌نون بگیریم.
* اگه با اون دوست‌تون برین که هنوز تو حمام آهنگ‌های عباس بهادری رو با صدای بلند می‌خونه: چی بود این مثل زهر مار؟ همین‌رو می‌رفتیم معجون یا شیرموز می‌خوردیم.
* اگه با مامان‌تون برین (درحالی‌که چپ چپ نگاه می‌کنه): خب که چی؟ ... (5دقیقه بعد) واقعاً خب که چی؟ الان این چی بود خوردیم زودم تموم شد...
* اگه با پدرتون برین (درحالی‌که ظرف 30 ثانیه فنجون اسپرسو رو سرکشیده و حوصله‌اش سررفته): همین رو مامانت تو خونه درست می‌کنه 2 هزار تومن.
* اگه با داداش‌تون برین: این‌دفعه رو هم تو حساب کن، من کیفم همرام نیست.
* اگه با خواهرتون برین (درحالی که یک ساعت گذشته و هنوز لب به فنجون اسپرسوش نزده): ببین یک عکس دیگه از این زاویه بگیر که انگار دارم کتاب می‌خونم و حواسم نیست.

27 آذر, 1401 17:50