سالمندان| فواید جعبه قرص برای بیماران

سالمندان

جعبه قرص  وسیله‌ای است که به دسته‌بندی قرص‌ها و دوز مصرف آن‌ها طبق برنامه تجویز شده توسط پزشک کمک زیادی می‌کنند. جعبه های قرص‌ در انواع مختلفی عرضه می‌شوند و برای همه به خصوص سالمندان مفید هستند.

جعبه قرص‌ روزانه |   جعبه قرص‌ روزانه، همان طور که از نامش مشخص است برای
 سازمان دهی مصرف قرص‌ها در طول یک روز ساخته شده‌ است.هر فردی می‌تواند با کمک تقسیم‌‌بندی چهار قسمتی درون جعبه‌ قرص‌ها و علایم حک شده در کف آن‌ها به‌ راحتی قرص‌های مربوط به صبح، ظهر، عصر و شب را از یکدیگر تشخیص دهد و در زمان مناسب آن ها را مصرف کند.
  جعبه قرص‌ هفتگی |  جعبه های ‌قرص‌ هفتگی دارای هفت قسمت مجزا و دردار هستند که برای هفت روز هفته در نظر گرفته شده‌اند.
  جعبه قرص دیجیتال |  برخی از این جعبه های قرص‌ مجهز به سیستم هشدار هستند. به این ترتیب اگر گاهی اوقات مصرف یک قرص در یک زمان خاص فراموش شود، جعبه قرص با سیستم هشدار خودکار، زمان مصرف دارو را به شما یادآوری خواهد کرد.برخی دیگر از جعبه های قرص‌ دیجیتال مجهز به سیستم قفل خودکار هستند تا از مصرف بیش از حد دارو، به ویژه در افرادی که به بیماری آلزایمر مبتلا هستند، جلوگیری شود.
  قرص خود را فراموش نمی‌کنید  | معمولا در سن بالا، سالمندان حافظه خود را از دست می‌دهند یا دچار آلزایمر می‌شوند برای همین است که معمولا فراموش می‌کنند قرص‌های خود را مصرف کنند. با استفاده از جعبه قرص، دیگر قرص های خود را فراموش نخواهید کرد.
  تداخل دارویی  | یکی دیگر از مشکلات برای کسانی که تعداد زیادی قرص مصرف می‌کنند تداخل دارویی است که روی سلامت افراد تاثیر مستقیم می‌گذارد. جعبه قرص به شما کمک می‌کند با برنامه ریزی درست مانع تداخل داروها با یکدیگر شوید.

29 آذر, 1401 17:34