پیش غذا | نان سیر یک پیش غذای خوشمزه و سریع

پیش غذا

مواد لازم برای ۴ نفر   آرد نان فانتزی یا قنادی: ۲ پیمانه    خمیر مایه فوری: نصف قاشق چای خوری   شکر: نصف قاشق چای خوری   نمک: نصف قاشق چای خوری  روغن زیتون یا مایع: یک قاشق غذاخوری   کره: ۵۰ گرم   سیر: ۶ حبه   پنیر پیتزا: ۲۰۰ گرم   جعفری، نمک و فلفل سیاه: به مقدار کافی

طرز تهیه :
  1-ابتدا آرد نان فانتزی یا قنادی را دو مرتبه الک می‌کنیم، سپس شکر، خمیر مایه فوری و نمک را به آن اضافه می‌کنیم. در ادامه با همزن دستی مخلوط می کنیم تا مواد  یک دست شود.

2-روغن مایع یا روغن زیتون را به مخلوط آرد اضافه می‌کنیم و ۳ تا ۴ پیمانه آب ولرم به آن می افزاییم، سپس با دست مخلوط می‌کنیم تا خمیر درست شود و به مدت ۱۰ دقیقه ورز می دهیم تا خمیر نرم شود.

3-حالا خمیر را جمع می کنیم و درون یک ظرف مناسب قرار می‌دهیم و روی آن را با سلفون و یک پارچه تمیز می پوشانیم، سپس اجازه می دهیم به مدت ۱ تا ۲ ساعت در دمای محیط استراحت کند و حجم بگیرد.

4- یک تابه را روی حرارت ملایم قرار می‌دهیم، سپس بلافاصله کره را به آن اضافه می‌کنیم و اجازه می‌دهیم کره کاملا ذوب شود. در ادامه سیر را درون تابه رنده و به آن نمک اضافه می‌کنیم و تفت می دهیم، سپس کنار می‌گذاریم.

5- جعفری را به صورت ریز ساطوری می‌کنیم. در ادامه خمیر را روی سطح کار می‌آوریم، سپس ورز می دهیم تا پف خمیر گرفته شود.

6- خمیر را به دو قسمت تقسیم می‌کنیم، سپس به کمک وردنه آن را باز می‌کنیم و آن را درون سینی  قرار می دهیم، سپس از مخلوط سیر روی خمیر می ریزیم و  روی تمام قسمت های خمیر پخش می‌کنیم.

7- فر را روی حرارت ۲۰۰ درجه سانتی گراد روشن می‌کنیم، سپس اجازه می دهیم فر گرم شود. جعفری خرد شده را به همراه پنیر پیتزا روی خمیر می‌ریزیم و خمیر را درون فر قرار می‌دهیم.

29 آذر, 1401 17:41