نکته برای انتخاب لباس‌های سایز بزرگ

بانوان

مارال مرادی

 

 

 

لباس گشاد بخرم؟
یکی از بدترین اشتباهات خانم‌ها برای انتخاب لباس سایز بزرگ زنانه این است که فکر می‌کنند  باید خیلی گشاد باشد! خانم‌های عزیز داشتن اضافه‌وزن به این معنی نیست که  باید لباس خیلی گشاد بپوشید. باید فرم بدن‌تان را بشناسید و بر اساس آن لباس مناسب‌تان را انتخاب کنید؛ برای مثال ممکن است بدن شما به اصطلاح فرم سیب داشته باشد و در بخش میانی بدن مثل شکم چاق باشید، در این صورت نوع لباسی که باید انتخاب کنید با فرم بدن گلابی شکل که شامل پایین‌تنه چاق است، متفاوت خواهد بود. به خاطر داشته باشید انتخاب لباس‌های گشاد صرفا شما را چاق‌تر نشان خواهد داد.
 فقط رنگ تیره بپوشم؟
در این‌که مشکی یکی از بهترین رنگ‌ها برای لباس سایز بزرگ زنانه است، شکی وجود ندارد اما نباید تمام انتخاب‌های‌تان را به این رنگ لاغر کننده محدود کنید. خانم‌های سایز بزرگ می‌توانند به راحتی سراغ تناژ‌های تیره از هر طیف رنگی بروند، سرمه‌ای و سبز تیره و آبی کاربنی تنها سه نمونه از رنگ‌های تیره‌ای هستند که می‌توانید با خیال راحت، آن‌ها را انتخاب کنید.
 شلوار بپوشم یا لگینگ؟
لگینگ که در ایران به عنوان لگ شناخته می‌شود هم می‌تواند انتخاب خوبی برای لباس سایز بزرگ زنانه باشد اما شرط دارد؛ شما تنها در صورتی می‌توانید لگینگ بپوشید که آن را با یک تونیک بلند همراه کنید. در غیر این صورت به جای استفاده از لگینگ، سراغ شلوارهای معمولی راسته بروید تا فرم بدن‌تان را زیباتر نشان دهد.
 لباس سایز بزرگ زنانه را آنلاین بخرم؟
خانم‌هایی که اضافه وزن دارند، باید درباره خرید اینترنتی لباس زنانه سایز بزرگ حساسیت بیشتری به خرج دهند و تنها به سراغ سایت‌هایی بروند که سیستم سایزبندی آن‌ها بسیار دقیق است و کمترین میزان خطا را دارد. در غیر این صورت خرید لباس سایز بزرگ زنانه به صورت اینترنتی به یکی از بزرگ ترین اشتباهات آن‌ها تبدیل خواهد شد.
 بلوک‌های رنگی چیست؟
احتمالا اصطلاح Color Blocked Dress را شنیده‌اید؛ این لباس‌ها شامل پارچه‌های رنگی متفاوتی هستند که کنار هم قرار می‌گیرند و مجموعه زیبایی را تشکیل می‌دهند. نکته‌ای که این لباس‌ها را به عنوان لباس سایز بزرگ زنانه مناسب می‌کند و خیلی از خانم‌ها در باره آن اشتباه می‌کنند، این است که کدام رنگ در کدام قسمت قرار گیرد. چنان چه اضافه وزن شما سراسری نیست و تنها شامل بخش‌هایی از بدن‌تان می‌شود، سعی کنید رنگ‌های مربوط به آن بخش‌ها را تیره‌تر انتخاب کنید. برای مثال ممکن است در ناحیه پاها اضافه وزن داشته باشید و بالاتنه‌تان لاغر باشد، در این صورت از پیراهنی استفاده کنید که دارای بلوک‌های رنگی تیره در ناحیه پاها باشد و در قسمت بالاتنه شامل رنگ‌های روشن شود.
 چه اکسسوری برای لباس سایز بزرگ خوب است؟
اگر عاشق رنگ‌ها هستید و از این‌که باید به اجبار سراغ لباس سایز بزرگ زنانه‌ای بروید که رنگی تیره دارد، خسته شده‌اید، به معجزه اکسسوری ایمان بیاورید. کافی است یک گردنبند زیبا با رنگ‌های شاد و روشن بیندازید یا اگر گردن‌تان بلند و لاغر است از یک دستمال گردن شاد و رنگی استفاده کنید تا تیرگی رنگ‌ها را خنثی کنید. نکته مهم این است که اکسسوری‌های شما نباید توجه را به سمت اعضایی که اضافه وزن دارند، جلب کند. مثلا اگر شکم دارید نباید یک گردنبند بلند بیندازید.
منبع: mag.sarak

 

17 آذر, 1399 9:47