پیش غذا| آش گوجه فرنگی؛ غذای خوشمزه‌ای از همدان

آشپزی

 

 
نمک ،فلفل و زرد چوبه -  به مقدار لازم
 آب غوره -  به مقدار لازم
 گوجه فرنگی - ۷۰۰ گرم
  برنج -  ۱۵۰ گرم
  سبزی (جعفری، نعناع، تره)  - ۵۰۰ گرم
  پیاز - ۲ عدد
  رب گوجه فرنگی - یک قاشق سوپ خوری
  لپه - ‎۱۵۰ گرم
 

 

۱- ابتدا در ظرفی مناسب مقداری روغن داغ  
می کنیم .سپس پیاز‌ها را نگینی و در آن نیمه سرخ می‌کنیم. زردچوبه، نمک و فلفل را به همراه رب گوجه فرنگی در آن تفت می‌دهیم.۲- برنج و لپه را می شوییم  و با آبکش آب اضافی آن‌ها را می‌گیریم و به آش اضافه می‌کنیم و سپس به آن مقدار کافی آب  می افزاییم و حرارت را زیاد می‌کنیم تا آش بجوشد و دوباره حرارت را کم می‌کنیم تا بپزد. سبزی‌ها را  می شوییم و خرد می‌کنیم.۳-گوجه‌ها را پوست و نگینی خرد می‌کنیم و در ظرفی با روغن داغ کمی تفت می‌دهیم و سپس به همراه سبزی و آب غوره به آش اضافه می‌کنیم.
۴- البته قبل از آن از پخته شدن کامل برنج و لپه اطمینان حاصل می‌کنیم.۲۰ دقیقه بعد آش آماده است. آن را با نعناع داغ و پیاز داغ تزیین می کنیم.
  نکات
۱- این آش در همدان به صورت ترش خورده
می شود و در واقع بیشتر آب آن را آب غوره تشکیل می دهد در صورت تمایل مقدار آب غوره را زیاد کنید.۲- اگر گوجه‌های شما زیادی شل هستند از ریختن قسمت داخلی آن خودداری کنید و تنها قسمت سفت گوجه را خرد و به غذا اضافه کنید.۳- برای پوست گرفتن گوجه تنها کافی است آن‌ها را در آب جوش به مدت ۳۰ ثانیه بجوشانید و بعد با کارد تیزی پوستشان را جدا کنید.
۴- اضافه کردن گرد غوره به جای آب غوره غذایتان را خوشمزه‌تر می‌کند.۵-حتما لپه را از شب قبل خیس کنید و اگر فراموش کردید آن را بجوشانید و آبش را خالی کنید تا نفخ آن گرفته شود.

22 دی, 1399 14:50