5 ویژگی زنان با اعتماد‌به‌نفس بالا

بانوان

مارال مرادی | روزنامه‌نگار

 

پریشان و مضطرب نیستند
اگر کمی به چهره خانم‌ها دقیق شوید، متوجه خواهید شد زنانی که نسبت به دیگران از اعتماد به نفس بالاتری برخوردارند، معمولاً چهره آرام و بشاشی دارند. آن‌ها اغلب نسبت به دیگر بانوان خوش برخوردتر هستند و به اصطلاح توانایی بهتری در برقراری ارتباط دارند. هنگامی که برای اولین بار با آن ها مواجه می‌شوید از چهره آن‌ها می‌توانید متوجه تمام آن چیزی که در درون شان است بشوید و بالعکس هم زنانی هستند که به دلیل کمبود اعتماد به نفس یا فقدان آن چهره‌های پریشان و مضطرب دارند. به خصوص زمانی که قرار است برای اولین بار با کسی مواجه شوند می‌توانید پریشانی بیشتر آن ها را در چهره شان مشاهده کنید.
ضعف‌های خود را انکار نمی‌کنند
همه انسان‌ها ضعف‌هایی دارند و این موضوع قابل انکار نیست. افرادی که اعتماد به نفس کمتری دارند همیشه تلاش می‌کنند تا این نقص‌ها را انکار کنند و مدام بر این باورند که باید از هر لحاظ کامل به نظر برسند. اما فردی که اعتماد به نفس خوبی دارد ضعف‌های خود را می‌پذیرد و می‌داند که این ضعف‌ها اگر بهبود پیدا نکند می‌تواند شخصیت و اعتماد به نفس او را تحت الشعاع قرار دهد. به همین علت تلاش می کند تا با تکیه بر توانایی ها و نقاط مثبت خود بتواند ضعف‌های خود را پوشش دهد.
برای اموری که لذت می‌برند، وقت می‌گذارند
زنان با اعتماد به نفس برای امور مورد علاقه خود وقت می‌گذارند. آن‌ها خود را فراموش نمی‌کنند و  در عین  توجه به خانوا ده، حواس شان به خودشان هم هست . زیرا به خوبی می‌دانند که اگر به عنوان یک زن، همسر یا مادر حال خوبی نداشته باشند بدون شک نمی‌توانند عامل ایجاد حال خوب در اطرافیان خود باشند.
بعد از شکست عاطفی، زانوی غم بغل نمی‌کنند
متأسفانه برخی زنان بعد از شکست عاطفی تمام وجود خود را می بازند و فکر می‌کنند که در آستانه نابودی هستند. اما در مقابل زنانی که اعتماد به نفس دارند به خوبی می‌دانند که بعد از یک شکست عاطفی زندگی تمام نشده است و همچنان ادامه دارد. آن ها متوجه هستند که دنیا منتظرشان نخواهد ماند و بی وقفه در حرکت خواهد بود. به همین علت تلاش می‌کنند تا حال خود را بهبود بخشند و واقعیت را درک کنند. سپس مجدد وارد چرخه زندگی می‌شوند و به سمت جلو گام بر می‌دارند.
شجاعت بروز احساس خود را دارند
زنان با اعتماد به نفس به سادگی احساس خود را در لحظه آشکار می‌کنند و از بروز آن هیچ گونه واهمه‌ای ندارند. اعتماد به نفس قوی در آن‌ها موجب می‌شود که بدانند به عنوان یک انسان این حق را دارند که احساسات خاص خود را داشته باشند و همچنین آن‌ها را بروز دهند.

29 دی, 1399 16:40