خواندنی| عجیب ترین و پیچیده ترین ساختمان های دنیا

خواندنی

در این مطلب می خواهیم عجیب ترین ساختمان هایی را به شما معرفی کنیم که با دیدن ان ها از خود خواهید پرسید که چگونه می توان آن ها را ساخت و یا از آن ها استفاده کرد.

طراحی و ساخت ساختمان های امروزی کاری بسیار دشوار است زیرا باید فکر و خلاقیت و سلیقه بسیاری در پشت آن قرار داشته باشد و تمام اصول ایمنی و ساختمانی در آن رعایت شود.
به دلیل به اصول ایمنی تاکید می شود که این ساختمان ها قطعا دارای کاربری بوده و باید بتواند از جان افرادی که در آن حضور دارند محافظت کند و در عین حال زیبایی و خارق العادگی خود را نیز حفظ کنند.
در این مطلب چند ساختمان عجیب و و باور نکردنی را به ما نشان خواهیم داد.

1. ساختمان سبد خرید _ اوهایو آمریکا : ساختمان سبد در اوهایو ممکن است عجیب ترین ساختمان اداری جهان باشد. دو سال زمان، صرف تکمیل ساختمان و مبلغی بالغ بر 30 میلیون دلار صرف هزینه ی ساخت و ساز این بنا شده است.


2. کتابخانه عمومی کانزاس سیتی_ میسوری آمریکا: طراحی نوآورانه این کتابخانه با هدف جذب و آشنایی مردم با فرهنگ کتاب و کتابخوانی در شهر میسوری به اجرا درآمد.


3. خانه رقصان _ پراگ جمهوری چک: در طرح معمار یک زوج در حال رقص دیده می شوند که بر سر نبش دو خیابان قرار دارند. به دلیل همین تشابه است که به ساختمان «گینگر و فرد» نیز گفته می شود.


4. ورزشگاه ملی پکن_ پکن چین: این استادیوم که با هزینه‌ای معادل ۴۲۳ میلیون دلار ساخته شده است، به عنوان بزرگترین سازه فلزی جهان محسوب می‌گردد.


5. خانه های مکعبی_ روتردام هلند: خانه ها با زاویه پنجاه و چهار درجه ساخته شده و تعداد آن به سی و هشت مکعب می رسد. هر مکعب نماد یک درخت و خانه های دهکده نماد جنگل است.


6. خانه کج _ لهستان: ساخت این خانه عجیب در ژانویه 2003 آغاز در دسامبر سال 2003 پایان یافت. معمار بنا Marcin Szancer هنرمند مشهور لهستانی و تصویرگر کتاب کودک است.

23 فروردین, 1400 16:33