موفقیت به وقت +60| رانندگی مادربزرگ 99 ساله روسی با تانک

موفقیت به وقت 60+

باشگاه خبرنگاران جوان

همیشه دیدن تصاویر رانندگی با خودروهای نظامی مانند تانک‌ها برای بیشتر ما جذابیت دارد و در هر سنی که باشیم، رانندگی با خودروهای غول‌پیکر را در ذهن‌مان تصور می‌کنیم. شاید باورتان نشود یک مادربزرگ روسی که چیزی تا تجربه کامل یک سده زندگی را ندارد و هم‌اکنون نود و نهمین سال زندگی‌اش را سپری می‌کند، با هدایت و راندن تانک ارتش روسیه ،خاطرات دوران سربازی‌‎اش در جنگ جهانی دوم را برای خود زنده کرد و در فضای مجازی خبرساز شد ماریا کولتاکوا که از سربازان جنگ جهانی دوم بوده به تازگی موفق به راندن یک تانک جنگی روسی شد. 

کولتاکوا در مصاحبه با یک خبرگزاری روسی گفته برای کمک به مجروحان جنگ، یک تانک در خط مقدم جبهه را رانده و فکرش را هم نمی‌کرده دوباره، آن هم در 99 سالگی پشت فرمان تانک بنشیند و رانندگی کند. این سرباز کهنه‌کار که دوست دارد او را «مادربزرگ فولاد» صدا کنند تاکنون موفق به ثبت 13 رکورد جدید در زمینه‌های مختلف شده و در آینده نزدیک هم قصد دارد سه رکورد دیگر را در رانندگی با تانک بشکند و به نام خود ثبت کند.
گفتنی است کولتاکوا در 93 سالگی و برای اولین بار پرواز با چتر نجات را تجربه کرد و هنگام پرواز با گلایدر پرش‌های هوایی هم انجام داد. این مادربزرگ و کهنه‌سرباز روسی همچنین ثبت رکورد شلیک با سلاح‌های هوایی در یک مدرسه نظامی را در کارنامه رکوردشکنی‌هایش دارد.
 

31 فروردین, 1400 11:49