بانوان| 5 ترفند برای زیباسازی باغچه‌

بانوان

 فصل بهار و تابستان فصل لذت بردن از فضای حیاط است. حالا که به علت شیوع کرونا باید بیشتر در منزل باشیم، بهتر است به فضای حیاط و باغچه‌ها برسیم تا زمان‌هایی که در حیاط به سر می‌بریم لذت‌بخش‌تر باشد. تزیین باغچه حیاط کار دشواری نیست و به ابزار خاصی نیاز ندارد، همه چیز به ذوق و خلاقیت شما وابسته است، از هر وسیله کهنه و خرابی که در انباری منزل‌تان وجود دارد، می‌توانید برای تزیین باغچه خود استفاده کنید. در این مطلب به ایده‌هایی برای تزیین باغچه حیاط می‌پردازیم.  

از تنه درخت کمک بگیرید
اگر تنه درختی در باغچه‌تان وجود دارد، می توانید از آن برای تزیین باغچه استفاده کنید. داخل تنه درخت را با ابزار مناسب بردارید و به یک فلاورباکس یا جعبه گل طبیعی تبدیل کنید، در آن خاک بریزید و گل‌ها و گیاهان خود را در آن بکارید. تبدیل تنه درخت به فلاورباکس، زیبایی باغچه را طبیعی جلوه می‌دهد.
 
 در کوزه، گل بکارید
کوزه را از گل‌های زیبا پر کنید تا در گوشه‌ای از باغچه خودنمایی کند. در روشی دیگر کوزه را به پهلو روی زمین قرار دهید، داخل آن را تا نیمه از خاک پر کنید و گل بکارید، کاشتن گل را روی زمین به گونه‌ای ادامه دهید تا نمایی زیبا از کوزه‌ای که از دهانه‌اش گل تراوش می‌کند، در باغچه ایجاد شود. پس از آن خواهید دید زیبایی دلنشینی در باغچه نمایان خواهد شد.
 
 سنگ‌تزیینی بخرید
با استفاده ترکیبی از کوزه و سنگ‌های تزیینی می‌توان نمایی از یک چشمه مصنوعی و زیبا ایجاد کرد. کوزه را در قسمتی از باغچه به پهلو روی زمین قرار دهید و سنگ‌ها را از داخل تا بیرون آن به گونه‌ای بچینید که به شکل چشمه‌ سنگی درآید. با این روش باغچه خود را بسیار دلنشین و زیبا خواهید کرد.
 
 چتر را پر از خاک کنید
چترهای خراب خود را بردارید و با خاک پر کنید و گل‌های مورد علاقه‌تان را در آن بکارید، ببینید رنگ و روی باغچه‌تان چقدر عوض می‌شود!
 
 توصیه‌هایی برای چیدن قلوه‌سنگ‌ها
از سنگ‌های کوچک و بزرگ برای تزیین باغچه استفاده‌های زیادی می‌شود، می‌توانید سنگ‌ها را فقط بچینید یا با یک زیرسازی سیمانی محکم کنید. قلوه سنگ‌های طبیعی و  شن‌های رنگی، زیبایی چشم‌نوازی به باغچه شما می‌دهد.
* می‌توانید سنگ‌ها را در باغچه به شکل گل، پروانه، قلب و ... بچینید.
* می‌توان سنگ‌ها را رنگ‌آمیزی کرد و به شکل‌های فانتزی مثل کرم ابریشم، سنجاقک و ... درآورد.
* خاک باغچه را با سنگ‌های تزیینی بپوشانید،  به گونه‌ای که گیاه روی سنگ‌ها خودنمایی کند.
* دورتا دور درخت را با طرح‌های هنرمندانه ای از چینش سنگ‌ها‌ی متنوع تزیین کنید.
* با نقاشی روی سنگ‌ها نمای زیبایی به باغچه داده می‌شود، این گونه یک گالری نقاشی به باغچه‌تان هدیه می‌دهید.
* با سنگ و البته سیمان و ملات یک سبد  زیبا درست کنید و گل‌های خود را در سبدی که درست کرده‌اید، بکارید. دورتادور سبد را با سنگ ریزه‌های تزیینی بپوشانید.
* با سنگ‌ریزه‌ها می‌توان یک جاده یا باغ‌راه درست کرد، اگر حیاط بزرگی دارید، ساختن یک باغ‌راه زیبایی باغچه‌تان را دو چندان می‌کند.
منبع: wikisakhtemoon

24 اردیبهشت, 1400 13:4