آشپزی| معجون پرخاصیت اردیبهشتی برای سالمندان

آشپزی

گل‌قند یا گلکند نوعی مربای قدیمی، مفید و لذیذ ایرانی است که از گلبرگ‌های گل محمدی تهیه می‌شود و روش پخت آن آفتابی است. گل‌قند با ترکیب قند یا شکر یا عسل درست و  به آن «گل انگبین» هم گفته می‌شود و خواص طبیعی زیادی دارد. زمان باز شدن گل‌های محمدی از ابتدای اردیبهشت تا اواخر خرداد است.
 
  خواص گل‌قند:گل‌قند مزاج گرمی دارد و دارای خاصیت آرام‌بخشی، خواب‌آوری، ملین، تقویت‌کننده مغز و معده و خشک‌کننده رطوبت‌های زاید بدن است. نوع عسلی آن برای سردمزاجان و سالمندان مناسب‌تر است و برای از بین بردن نفخ و هضم غذا به کار می‌رود. گل‌قند باعث افزایش انرژی بدن و تقویت هاضمه می‌شود و حرارت بدن را تنظیم می‌کند، التهاب چشمی را کاهش می‌دهد، لثه‌ها و دندان‌ها را تقویت و بوی بددهان را برطرف می‌کند.
  دستور تهیه: گلبرگ‌های گل را از کاسبرگ‌ها جدا کنید و با کف دست آن‌ها را روی قند بسایید تا جایی‌که گلبرگ‌ها پژمرده و قند خیس شود. بعد قندها را بکوبید و ریز کنید و به صورت لایه‌هایی از قندهای خرد شده و همان گلبرگ‌ها داخل شیشه با قطر زیاد بریزید. می‌توانید برای خوشمزه‌تر شدن از کمی گردوی خرد شده در میان لایه‌ها استفاده کنید. در نهایت مواد را با دست فشار دهید تا منسجم شود و شیشه را زیر حرارت مستقیم آفتاب قرار بدهید تا گل‌قند جا بیفتد. مدت زمان جا افتادن گل قند بستگی به دمای هوا و حرارت خورشید دارد و حدود 20 تا 30 روز طول می‌کشد.
  نکته:  کسانی که مبتلا به تنگی و انسداد روده هستند و دردهای شکمی ناشناخته دارند، همچنین افرادی که جراحی حاد شکم انجام داده‌اند از این معجون استفاده نکنند.
 
 

26 اردیبهشت, 1400 11:47