سبک زندگی| چند سوال بامزه برای معاشرت با نوه‌ها

سبک زندگی

صحبت کردن با نوه‌ها همیشه یکی از لذت‌بخش‌ترین سرگرمی‌هاست اما همیشه بزرگ‌ترین مشکل، نداشتن حرف مشترک با آن‌هاست. با پرسیدن این سوال‌ها از بچه‌ها می‌توانید با آن‌ها همکلام شوید و از بودن در کنارشان لذت ببرید.

مهسا کسنوی | روزنامه نگار

 چیزی که خانواده ما را خاص می‌کند، چیست؟
با این سوال شما می‌توانید درباره ارزش خانواده با او  صحبت کنید و نظرش  درباره این که چه چیزی خانواده را از دید او منحصر به‌فرد می‌کند، بدانید.
 
بهترین اتفاقی که برایت افتاده است، چیست؟
صحبت درباره بهترین اتفاق زندگی نوه‌تان باعث می‌شود با یادآوری خاطرات آن روز حس و حال خوب دوباره برایش بازسازی شود.
   
 بهترین رویایی که تاکنون دیده‌ای چه بوده است؟
رویاهای یک کودک معمولا خواسته‌های او بوده یا به آرزوهایش مرتبط است. گاهی اوقات با تعریف رویاها می‌توان به ذهن یک کودک نفوذ کرد و میزان خلاقیتش را فهمید.
   
 بدترین کابوست چه بوده است؟
کابوس‌ها هم ریشه در اتفاقات روزمره دارند و با ترس‌های ما در ارتباط هستند. اگر شما به عنوان یک بزرگ‌تر ترس‌های نوه خود را بشناسید، می‌توانید برای از بین بردن آن‌ها به او کمک کنید تا در آینده بتواند یک انسان جسور باشد.
   
 به نظر تو بهترین شغل دنیا چیست؟ چرا؟
پیداکردن علاقه در کودک برای انتخاب شغل در آینده بسیار مهم است. اگر در آینده کاری را انجام دهد که دوستش دارد، احتمال موفق شدنش در آن کار بالاتر خواهد بود. پس با این سوال می‌توانید در انتخاب شغل آینده‌اش به او کمک کنید و ذهن او را درباره بهترین شغل بخوانید.
     
اگر پدر و مادر باشی چه قوانینی خواهی گذاشت؟
با این سوال ذهن بچه‌ها را درباره قوانین پدر و مادرهایشان خواهید شناخت. اگر جواب‌های عجیب و غریب شنیدید متعجب نشوید، بچه‌ها عادت دارند در دنیای فانتزی خود قوانین خلاقانه وضع کنند.
 
 اگر به شکار گنج بروی دوست داری چه گنجی را پیدا کنی؟
قدرت تخیل بالا یکی از ویژگی‌های کودکان است. همه بچه‌ها عاشق تخیل هستند، دوست دارند در دنیای خود به دنبال آرزوهایشان بگردند و رویاهای خود را دنبال کنند. با این پرسش قوه تخیل کودک را فعال‎‌تر می‌کنید.

2 خرداد, 1400 14:46