بانوان| 5 کاربرد کمتر شنیده‌شده نوشابه در خانه‌داری

بانوان

 نوشابه به علت ضررهای زیادی که برای بدن دارد، بهتر است از سبد غذایی خانواده به عنوان نوشیدنی حذف شود ولی در کمک به خانم خانه برای تمیزکاری می‌تواند بسیار مفید باشد. همراه ما باشید با کاربردهای کمتر شنیده شده نوشابه در خانه‌داری.
 
پاک کردن لکه چربی لباس‌ها
شستن لباس‌هایی که لکه چربی یا خون دارند، کار مشکلی بوده و ممکن است به چند بار شست‌وشو نیاز داشته باشند. می‌توان به‌جای لکه‌برهای گران‌قیمت، از نوشابه استفاده کرد. برای این منظور، مقداری نوشابه را در کنار مواد شوینده ماشین لباس‌شویی بریزید. لکه‌ها از بین می‌رود و بوی بد لباس‌ها هم برطرف می‌شود. همه این‌ها به‌علت اسیدکربنیک و اسیدفسفریک موجود در نوشیدنی‌های گازدار است.
 
 تمیزکردن سرویس بهداشتی
برای تمیزکردن کاسه توالت می‌توانیم از نوشابه استفاده کنیم. استفاده از نوشابه تمیزکردن توالت را ساده می‌کند و دیگر نگران بخارهای شیمیایی شوینده‌های قوی نخواهیم بود. اگر در کاسه توالت رسوبات آهک یا رسوبات دیگری تشکیل شده است، نوشابه آن‌ها را تمیز می‌کند. برای تمیزکردن توالت، نوشابه را داخل کاسه بریزید. اگر نمی‌خواهید دست‌های‌تان کثیف شوند، می‌توانید از بطری اسپری استفاده کنید. بگذارید نوشابه دست‌کم یک ساعت روی سطح کاسه‌توالت بماند. برای رسیدن به بهترین نتیجه، می‌توانید یک شب صبر کنید. پس از گذشت این زمان، کاسه‌توالت را با آب بشویید. برای پاک‌کردن لکه‌های مقاوم هم از برس توالت استفاده کنید.
 
 تمیزکردن کف آشپزخانه، حمام و...
نوشابه، شوینده چندمنظوره‌ای است که با آن می‌توانید کف آشپزخانه یا کف و کاشی‌های حمام را تمیز کنید. برای درخشان‌کردن کف آشپزخانه یا حمام، یک قوطی نوشابه را داخل سطل آب بریزید و از آن برای تمیزکردن کف استفاده کنید.
 
تمیز کردن قابلمه‌سوخته
برای جدا کردن بی دردسر سوختگی‌های قابلمه، نوشابه را در قابلمه سوخته بریزید و با حرارت ملایم 20 دقیقه حرارت دهید. سپس آن را بشویید اما اگر بازهم سوختگی‌ها پا برجا بود، مقداری نوشابه در ظرف بریزید و به مدت یک شب بگذارید بماند تا سوختگی به راحتی جدا شود.
 
 پاک‌کردن ظروف مسی سیاه شده
نوشابه در برطرف کردن سیاهی و کدری ظروف مسی قدیمی موثر است. اسید موجود در نوشابه به حل‌شدن لکه‌های روی فلز کمک می‌کند.
در تهیه این مطلب از سایت « viralifes» 
کمک گرفته شده است

11 خرداد, 1400 12:51