غذای اصلی | آب‌دوغ خیار خانگی؛ برای روزهای گرم تابستان

غذای اصلی

غذای اصلی مواد لازم برای ۴ نفر  آب- یک لیتر  خیار - ۲ عدد  خامه - ۵۰ گرم  گردو - ۱۰۰ گرم  کشمش - ۱۰۰ گرم  نمک - به اندازه کافی  سبزی خوردن  -۳۰۰ گرم  ماست چکیده - ۳۰۰ گرم  نان لواش - به اندازه کافی

1- مرحله اول آماده سازی دوغ است، ابتدا ماست را به همراه کمی نمک و نعناع خشک شده و آب با هم مخلوط کنید.2- مواد را به خوبی هم بزنید تا یکنواخت شود. 3- دوغ که آماده شد درون ظرف دیگری بریزید و بگذارید چند ساعت در یخچال بماند تا حسابی خنک شود.4- خیارها را به خوبی بشویید و سپس پوست و با دنده ریز رنده کنید.5- کشمش ها را تمیز  و به خیارها اضافه کنید.6- حالا نوبت اضافه کردن گردوهاست.7- بهتر است گردوها را خرد و بعد به مواد اضافه کنید. 
8-   سبزی را بعد از شست‌وشو خرد و به مواد اضافه کنید. 9-  زمانی که تمام مواد با هم حسابی مخلوط شدند،دوغ را به مواد اضافه کنید.10- اجازه دهید حدود ۳۰ دقیقه تمام مواد باهم  جا بیفتد سپس میل کنید.
    نکته: روش سرو این غذا به این صورت است که مقداری نان خشک را تکه تکه کنید، درون کاسه ای مقداری آب دوغ خیار بریزید و تکه های نان را به آن اضافه کنید. برای تزیین می توانید از گل محمدی و چند برگ نعناع تازه استفاده کنید.
    فواید آب دوغ خیار
آب دوغ خیار به علت طبع خنکی که دارد، عطش را رفع می‌کند و از خستگی و رخوت ناشی از گرمی هوا می‌کاهد. مصرف سبزیجات در این غذا می‌تواند فیبر، ویتامین‌ها و املاح معدنی مورد نیاز بدن را تامین کند. نعناع و ریحان موجود در آن ضد نفخ و ضد سوزش معده است و عوارض گوارشی ندارد. ترخون آب دوغ خیار هم اشتهاآور و معطر و برای اعصاب بسیار مفید است.

 

23 خرداد, 1400 13:47