بانوان| 3 تکنیک برای از بین بردن لکه آستین‌ و ‌یقه لباس

بانوان

 لکه یقه و آستین لباس یکی از مشکلاتی است که خانم‌ها هنگام شستن لباس‌ها با آن‌ها مواجه می‌شوند. بسیار مهم است که به آستین و یقه‌ لباس اهمیت و قبل از قرار دادن پیراهن در ماشین لباس شویی،کارهایی را انجام دهید. در این زمینه چند نکته وجود دارد. در ابتدا باید دقت کنید که کدام یک راحت‌تر و مناسب‌تر است، آن را انتخاب کنید.

مارال مرادی | روزنامه‌نگار

 سرکه سفید
اثر سفید کنندگی سرکه سفید روی لباس‌ها به خوبی شناخته شده است   و این محصول در خیلی از منازل استفاده می شود. در واقع، عملکرد ماده شوینده را افزایش می‌دهد و روی لکه‌های ناشی از تعریق به خوبی اثر می‌گذارد. این روش خانگی بسیار مقرون به صرفه است. برای سفید کردن پیراهن با این ماده کافی است دستور العمل زیر را دنبال کنید:
ابتدا، قبل از قرار دادن لباس‌ها در ماشین لباس شویی، دو قاشق غذا خوری سرکه سفید را در یک لیوان آب حل کنید. سپس این مخلوط را با مسواک  روی لکه‌ها بریزید.  پس از آن، به مدت ۳۰ دقیقه بگذارید محلول روی لباس بماند. سپس لباس‌ها را با آب بشویید. در نهایت آن‌ها را در لباس شویی قرار دهید.
 
جوش شیرین
درست مانند سرکه سفید، جوش شیرین هم خاصیت سفید کنندگی دارد. ابتدا چهار قاشق غذا خوری جوش‌شیرین را در آب حل کنید.  سپس مشابه دستورالعمل قبلی، مخلوط را روی لکه‌ها بریزید.  بعد از آب کشیدن آن‌ها را در ماشین لباس شویی قرار دهید و بشویید.
 
صابون ظرف شویی
صابون ظرف شویی می‌تواند به از بین بردن لکه‌ها از روی یقه و آستین کمک کند. ابتدا صابون را با آب روی لکه بمالید. سپس کف صابون بسازید و به خوبی پارچه را به آن آغشته کنید. علاوه بر آن می‌توانید لباس لکه‌دار را در محلول صابون و آب بگذارید تا حسابی خیس بخورد تا آن‌جا که لکه از بین برود. در آخر لباس را در ماشین لباس شویی قرار دهید.
 
حواس‌تان به این نکته مهم باشد
صابون ظرف شویی، جوش‌شیرین و سرکه‌سفید، هر یک از این گزینه‌ها برای زدودن لکه‌های زرد از روی آستین و یقه‌ لباس مناسب است. با این حال همیشه مراقب باشید  که در صورت تماس لباس‌های ظریف(مانند پوشاک ابریشمی) با مواد نام برده شده این امکان وجود دارد که خراب شوند. در نتیجه بهتر است ابتدا روی قسمتی از لباس که قابل رویت نیست امتحان و سپس روی قسمت مدنظر از آن استفاده کنید.
برای نوشتن این مطلب از سایت نمناک کمک گرفته شده است

9 تیر, 1400 19:40