5 تصویر جنجالی از مریخ!

عکس‌هایی که ادعا می‌شود نشان دهنده حیات در مریخ است  

در سال‌های اخیر و به خاطر انتشار تصاویری از مریخ، وجود اشیا و سنگ‌هایی که شبهاتی درباره دست‌ساز بودن آن‌ها مطرح شده بود، بسیار افزایش یافته است. در ادامه، مروری خواهیم داشت بر معروف‌ترین و البته جنجال‌برانگیزترین عکس‌هایی که از کره مریخ توسط مریخ‌نوردها ثبت شده است. تصاویری که سوالاتی را در ذهن شماری از افراد ایجاد کرده که آیا این اشیا ساخته‌ دست موجودات فرازمینی است؟شایان ذکر است که ناسا در قبال تمام تصاویر منتشر شده از مریخ، یک موضع مشخص دارد و تمام این تصاویر را متعلق به قطعه سنگ‌هایی می‌خواند که در اثر شرایط موجود، شبیه اشیا و موجوداتی شده‌اند که در زمین وجود دارند. حال باید دید که یافته‌های بعدی دانشمندان چه حقایقی را در اختیارمان قرار خواهد داد و در صورتی که انسان قادر باشد پا روی مریخ بگذارد، یقینا واقعیت‌های بسیاری را در این خصوص دریافت خواهیم کرد. 

 

1- جمجمه

مریخ نورد آپورچونیتی،این تصویر را در سال ۲۰۰۶ از مریخ ثبت کرده که می‌توان شیء یا سنگی شبیه جمجمه را در آن مشاهده کرد. همان‌طور که مشاهده می‌کنید، گویا جمجمه روی فک خود قرار گرفته و نیمی از آن که همان پشت سر است، در مریخ دفن شده است! 

 

2- مجسمه بانو

 در سال  ۲۰۰۷ میلادی مریخ‌نورد اسپریت، تصویری را از سیاره سرخ منتشر کرد که در آن می‌شد یک سنگ را که به شکل یک مجسمه‌ بود، مشاهده کرد. بعدها ناسا اعلام کرد که این تصویر متعلق به یک مجسمه نبوده و تنها یک تکه سنگ است.

  

3- موش مریخی 

تصویر موش مریخی توسط کاوشگر کنجکاوی ثبت شده است. پس از انتشار این تصویر توسط ناسا، بسیاری به آن واکنش نشان دادند و این تصویر به شهرتی جهانی دست یافت؛ به طوری‌که حساب کاربری توئیتر نیز برای آن ایجاد شده است!

  

4- ایگوانا 

کاوشگر کنجکاوی از این گونه تصاویر بسیار دارد و یکی دیگر از موارد ثبت شده توسط این کاوشگر در سال ۲۰۱۳ ثبت شده است. شیء مد نظر که در تصویر می‌توان به روشنی دید، بسیار شبیه موجودی به نام ایگواناست که در کره‌ زمین نیز وجود دارد.

  

5- انگشت

 یکی دیگر از تصاویری که از مریخ ثبت و بعد از مخابره شدن به زمین جنجال‌برانگیز شد، دربردارنده‌ شیئی است که بسیار شبیه انگشت انسان است.

 منبع: زومیت

26 مرداد, 1400 12:10