فرهنگ شهروندی | 6 توصیه برای این که راننده تاکسی بهتری باشیم

فرهنگ شهروندی

از صبح تا شب دنده عوض می‌کنی؟ وقتی شیفت شغل اصلی‌ات تمام شد، برای جور درآمدن دخل و خرج زندگی، می‎نشینی پشت رُل؟ بین کلاس‌های دانشگاه، به‌جای کافه رفتن و دوردور کردن، مسافر می‌زنی که شهریه را خودت بدهی و به خانواده فشار نیاوری؟ خسته نباشی آقا/ خانم راننده! دمت گرم. این چندتا نکته کوچک را اگر رعایت کنی، راننده بهتری خواهی بود و حال خودت و مسافرهایت هم بهتر می‌شود.   

1- شیشه‌های دودی، برداشتن دستگیره شیشه و توقف کردن وسط راه برای انجام کارهای شخصی بدون هیچ توضیحی به مسافر، باعث احساس ناامنی در او می‌شود.
2- ماشین شما تا وقتی کارتان رانندگی نباشد، حریم شخصی شماست ولی وقتی مسافر سوار می کنید، کثیفی ماشین و بوی دود و عرق چسبیده به لباس‌تان، زیرپا گذاشتن حق دیگران است.
3- برای روشن کردن رادیو یا گوش کردن موسیقی بهتر است نظر مسافر را بپرسید و در صورت موافقت او یادتان باشد صدا را بالا نبرید.
4- اگر برای رسیدن به مقصد، راه‌های مختلفی وجود دارد، نظر مسافر را جویا شوید؛ به ویژه اگر راه‌های فرعی، میان‌بر و خلوت سراغ دارید چون ممکن است باعث ترسیدن او شوید.
5- درست است که پشت فرمان نشستن برای مدت طولانی شما را خسته و کلافه می‌کند ولی رانندگی پرخطر، دایم بوق زدن و خط‌ونشان کشیدن برای بقیه راننده‌ها، به مسافرتان - که قرار است او را با امنیت و آرامش به مقصدش برسانید - استرس زیادی وارد می‌کند.
6- اگر راننده تاکسی اینترنتی هستید، حتما می‌دانید که اپلیکیشن‌های مربوط، کم و بیش باگ‌هایی دارند و همیشه درست عمل نمی‌کنند پس اگر آدرس مبدأ و مقصد دقیق ثبت نشده است، با مسافر بدخلقی نکنید. 

18 دی, 1400 17:24