مشاوره بانوان | من همیشه این شکلی نیستم

مشاوره بانوان

 چند روزی است که بازیگر معروف هالیوودی «کیت وینسلت» با انتشار یک ویدئو از خودش، فضای‌ مجازی را تسخیر کرده است. این ویدئو نه درباره اکران فیلم جدیدش است و نه مربوط به خبری خاص یا عکسی است که پاپاراتزی‌ها از او گرفته باشند. این ویدئو درباره  خود واقعی زنان است. گفته می‌شود برای اولین بار است که این بازیگر هالیوودی در مقابل دوربین قرار گرفته و در این خصوص صحبت می‌کند.

خانم‌ها، بیایید صادق باشیم
این ویدئوی پر بازدید، تصویر خانم «وینسلت» را با صورت آرایش کرده نشان می‌دهد و با این جمله شروع می‌شود: «بیا صادق باشیم، من همیشه این شکلی نیستم» و بعد این بازیگر شروع می‌کند به پاک ‌کردن آرایش صورتش و از مخاطبش که زنان هستند، می‌خواهد معیار ارزشمندی خودشان را که زیبایی، جوانی و لایک گرفتن در اینستاگرام است، عوض کنند. او از زنان می‌خواهد که خود واقعی‌شان باشند و آن را بپذیرند و صورت و بدن خودشان را همان‌ طور که هست، دوست بدارند. او می‌گوید: «پوست و بدن همه ما در طول زمان دچار تغییرات می‌شود و این اتفاقات از میزان ارزشمندی ما کم نمی‌کند و از زنان می‌خواهم خودشان را با تمام نقص‌هایشان که آن‌ها را از یکدیگر متمایز می‌کند، دوست بدارند».
 دوران فشار آوردن به زنان برای همیشه زیبا بودن تمام شده ‌است
پخش شدن این ویدئو از بازیگر مطرح زن هالیوود، همه زنان در سراسر جهان را متعجب کرده ‌است. صنعت فیلم و سینمایی که همیشه با زیبا و بی‌ نقص نشان‌ دادن زنان و پنهان کردن شکل واقعی یک زن روی پرده سینما،  اهرم فشاری برای همه خانم‌ها بود و آن‌ها  را وادار می‌کرد برای بی‌نقص بودن هرکاری بکنند، حالا انگار متوجه شده زنان آگاه‌تر از قبل هستند و دوران فشار آوردن روی آن‌ها برای همیشه زیبا‌ بودن تمام شده ‌ و حالا دیگر زمان تغییر است.
 پای یک برند آرایشی در میان است؟
بعد از ترند شدن  این ویدئو، خبرهایی در فضای ‌مجازی مبنی بر این‌ که احتمالا این یک ویدئوی تبلیغاتی برای شرکت آرایشی لورال فرانسه است، منتشر شد. حتی اگر ویدئوی خانم بازیگر یک ویدئوی تبلیغاتی برای شرکت آرایشی هم باشد، نشان ‌دهنده این است که تبلیغات در دنیا هم دچار تحول بزرگی شده و مدیران این شرکت‌ها فهمیده‌اند نمی‌توانند با از بین بردن حس اعتماد به نفس در زنان و تحمیل نازیبا بودن در آن‌ها محصولات خود را بفروشند و همه این تغییرات را مدیون آگاهی هرچه بیشتر زنان هستیم.

23 بهمن, 1400 13:32